WF online – wsparcie dla nauczycieli w trakcie edukacji zdalnej

Polski Komitet Olimpijski objął patronat nad nową odsłoną projektu Kinder Joy of moving Alternatywne lekcje WF, realizowanego przez Fundację Moniki Pyrek. Jego dotychczasowa formuła – stacjonarne zajęcia sportowe w szkołach podstawowych – zostały z uwagi na pandemię koronawirusa przeniesione do internetu.

E-platforma jest interaktywna, otwarta, darmowa – każdy może z niej korzystać w sposób nieograniczony. Są na niej dostępne sportowe materiały video, podcasty, konkursy i quizy, również aktywujące i sprawnościowe.

E-platforma w zamyśle autorów jest też wyjściem naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom nauczycieli, którzy szukają narzędzi do kreatywnego działania z dziećmi i młodzieżą. Co ważne, nie kładzie się tu dużego nacisku na rywalizację – a na rozwój osobisty młodych ludzi. Dla nich sport może stać się źródłem radości i zabawy, sposobem na odstresowanie się, zbudowanie relacji z rówieśnikami oraz pewności siebie. Także rodzice znajdą tu sposoby na wspólne spędzanie czasu ze swoimi dziećmi oraz sprawdzenie, jak zachowują się w rożnych sytuacjach.

Projekt Alternatywne Lekcje WF e-platforma wpisuje się w misję edukacji olimpijskiej Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

https://alternatywnelekcjewf.pl/

źródło : Kuratorium Oświaty w Opolu