Sztuczna inteligencja w moim życiu – zapraszamy do udziału w konkursie

Zachęcamy uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w konkursie „Sztuczna inteligencja w moim życiu”. Przedsięwzięcie organizuje Związek Cyfrowa Polska. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu pracy multimedialnej dotyczącej obecności sztucznej inteligencji w życiu codziennym lub pomysłów na jej dalszy rozwój. Forma prac jest dowolna – mogą to być zdjęcia, filmy, programy komputerowe. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 20 stycznia br.
Konkurs o sztucznej inteligencji dla uczniów szkół ponadpodstawowych

„Sztuczna inteligencja w moim życiu” to przedsięwzięcie skierowane do uczniów szkół ponadpodstawowych. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu pracy multimedialnej na temat obecności sztucznej inteligencji w życiu codziennym lub pomysłów na jej dalszy rozwój.

Forma prac konkursowych jest dowolna – mogą to być np. zdjęcia, filmy, programy komputerowe oraz inne kreatywne pomysły. Do wygrania jest sprzęt elektroniczny oraz nagrody finansowe. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 20 stycznia br.

Celem konkursu jest promowanie nowoczesnych technologii i upowszechnianie wiedzy o rozwiązaniach cyfrowych, które towarzyszą nam w codziennym życiu. Konkurs ma pokazać, czym dla młodego pokolenia jest sztuczna inteligencja, a także w jaki sposób jej rozwój może wpływać na nas w przyszłości.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Związek Cyfrowa Polska w partnerstwie z Centrum GovTech, Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną oraz z Ośrodkiem Przetwarzania Informacji – Państwowym Instytutem Badawczym.
https://cyfrowapolska.org/pl/AI/

źródło: MEN