Projekt „Europejskie szkoły demokracji i partycypacji – partnerstwa szkół”: wykonanie i aranżacja przez młodzież polsko-niemiecką pomieszczenia Samorządu Uczniowskiego w szkole.

 Projekt polega na wspólnym, przez młodzież polsko-niemiecką, projekcie, wykonaniu i  aranżacji pomieszczenia Samorządu Uczniowskiego w szkole. Uczniowie w sposób partycypacyjny przepracowują zaplanowanie, wykonanie i przebieg projektu i aranżacji pomieszczenia Samorządu Uczniowskiego.  Po zapoznaniu się uczniów obu szkół z rzutem pomieszczenia , uczniowie wspólnie  decydują o wykorzystanych materiałach, kolorach ścian, rodzaju tapety i planują poszczególne etapy wykonania projektu pomieszczenia.

Projekt realizowany w ramach Polsko-Niemieckiej Wymiany Młodzieży. Dziękujemy koordynatorom wymiany Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji .

Program realizacji projektu:

W dniach 19.06.2023 – 23.06.2023 w ramach projektu „Europejskie szkoły demokracji i partycypacji – partnerstwa szkół” gościmy u siebie uczniów oraz nauczycieli z partnerskiej szkoły zawodowej BBS Heinrich-Haus ( Neuwied z landu Nadrenia Palatynat, Niemcy) oraz wspólnie wykonujemy  aranżację pomieszczenia Samorządu Uczniowskiego w szkole.

22.06.2023

Ostatni wieczór wymiany Szkół Partnerskich Nadrenia Palatynat BBS w Neuwied i Akademia Rzemiosła i Przedsiębiorczości przy Politechnice Opolskiej w Opolu spędzamy koncertowo w Amfiteatrze Opolskim .Dziękujemy Opolskie dla edukacji Opolscy Zawodowcy Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji . Polsko Niemiecka Wymiana Młodzieży.

Zaangażowanie i dokładność. A przy tym – fajna zabawa. Nauka przez pracę, praca prze zabawę… Genialne.🙂

21.06.2023

Wspólne wykonanie wybranego w drodze demokracji projektu aranżacji pomieszczenia Samorządu Uczniowskiego.

Po pracowitym dniu pracy udaliśmy się na naleśniki

20.06.2023

Nie ma jak ognisko. A ognisko udane to tylko na w pięknym spokojnym plenerze. Ośrodek RZPWE Niwki dziękujemy. Wspaniałe miejsce, atmosfera i oczywiście wspólne rozmowy i zabawy przy ognisku. Uczniowie naszej szkoły i szkoły z Neuwied w Nadrenii Palatynacie spędzili wspaniale czas przed jutrzejszym wyzwaniem projektowym.👍💪😀. Dziękujemy Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji .

Był bardzo upalny dzień więc uczestnicy projektu skorzystali z uroków Jeziora Turawskiego.

Debata młodzieży w Izbie Rzemieślniczej w Opolu. Kształtowanie umiejętności zawodowych, kształcenie zawodowców w Polsce i w Niemczech, kształcenie dualne zgodnie z oczekiwaniami pracodawców.

19.06.2023

Witamy naszych gości

Dostaliśmy wiadomość, że już są w drodze 😀