Prezentacja zawodu- technik usług fryzjerskich. Ucz się od mistrzów!

Ucz się od mistrzów – technik usług fryzjerskich.

Na tym kierunku można uzyskać dodatkowe  umiejętności uczestnicząc w kursach certyfikowanych i warsztatach organizowanych  przez partnerów naszej Szkoły, jak również przez Izbę Rzemieślniczą w Opolu. Proponowane kursy dodatkowe i warsztaty dla uczniów:

 • Koloryzacja włosów
 • Strzyżenia włosów damskich
 • Nowoczesne stylizacje włosów
 • Przedłużanie zagęszczanie włosów
 • Stylizacja Paznokci
 • Przedłużanie zagęszczanie rzęs
 • Makijaż wieczorowy

Innowacja obsługa biznesu  w zawodzie technik usług fryzjerskich tylko w naszej Akademii.

Rozpocznij naukę na kierunku Technik usług fryzjerskich i rozwijaj z nami swoje pasje.

OPIS POTENCJALNEGO KANDYDATA:

 • Fascynuje cię projektowanie fryzur?
 • Szybko potrafisz dobrać najbardziej odpowiednią fryzurę do kształtu twarzy?
 • Chcesz wykonywać zawód przeszłość?
 • Myślisz o prowadzeniu własnego biznesu?
 • Jesteś kreatywny i lubisz realizować własne wizje i pomysły?

Przekuj swoją kreatywność w przyszły zawód- technika usług fryzjerskich!

Polecamy ten kierunek osobom kreatywnym i przedsiębiorczym. Nauczymy cię umiejętności fryzjerskich wykorzystując nowoczesne technologie, warsztaty z mistrzami fryzjerstwa. Poznasz tajniki zawodu dzięki innowacjom organizowanym wspólnie z pracodawcami zrzeszonymi w Izbie Rzemieślniczej w Opolu i z Politechniką Opolską.

Kwalifikacje zawodowe:

-Wykonywanie usług  fryzjerskich

– projektowanie i wykonywanie fryzur

Zdobywane umiejętności:

W trakcie nauki na kierunku Technik usług fryzjerskich – klasa patronacka z mistrzami fryzjerstwa zdobędziesz wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • prowadzenia konsultacji z klientem lub klientką dotyczącej zakresu usługi fryzjerskiej;
 • wykonywania pielęgnacji włosów i skóry głowy;
 • wykonywania nietrwałego i trwałego odkształcania włosów;
 • wykonywania strzyżenia włosów i formowania zarostu;
 • wykonywania zmiany koloru włosów;
 • wykonywania stylizacji fryzur.
 • projektowania fryzur;
 • dokumentowania fryzur;
 • wykonywania fryzur na podstawie projektów.

Od niedawna bardzo pożądane u fryzjerów są także umiejętności stylistyczne, które umożliwiają doradztwo w zakresie kreowania ogólnego wizerunku klienta. Kierunek oferowany w naszej Akademii został specjalnie poszerzony o dodatkowy moduł warsztatowy z zakresu wizażu i stylizacji, dzięki czemu uczniowie nauczą się:

– podstaw makijażu

– technik zdobienia paznokci

Zawód ten jest zawodem przyszłości. Rynek usług fryzjerskich jest od lat ustabilizowany i zapotrzebowanie jest stałe. Technik usług fryzjerskich znajdzie zatrudnienie w renomowanych Salonach Fryzjerskich  czy też Fryzjersko – Kosmetycznych. Posiada również kwalifikacje niezbędne do otworzenia własnej działalności gospodarczej lub kontynuowania nauki na studiach wyższych, a także miejsca, gdzie potrzebny jest stylista czyli teatry, telewizja, studia fotograficzne.

W zawodzie niezbędna jest wrażliwość estetyczna, precyzja i poczucie odpowiedzialności w pracy, wysoka kultura osobista, spostrzegawczość, podzielność uwagi, zdolność do szybkiego podejmowania decyzji, dobra kondycja fizyczna, sprawność manualna do wykonywania pełnego zakresu usług fryzjerskich i kosmetycznych.

Zawód fryzjera to zawód manualny, wymagający pewnych umiejętności np. odpowiednie trzymanie aparatów, narzędzi czy też przyborów fryzjerskich przy wykonywaniu zabiegów, które można posiąść tylko poprzez wielokrotnie powtarzane ćwiczenia.

Dlatego też oprócz zajęć teoretycznych kładziemy  przede wszystkim nacisk na solidną praktykę, która jest prowadzona w naszej pracowni fryzjerskiej przez profesjonalnych, mających własne salony fryzjerów i mistrzów w zawodzie fryzjer z Izby Rzemieślniczej w Opolu.

 Kryteria:

Kandydatom do  Publicznego Technikum w Opolu – Akademia Rzemiosła
 i Przedsiębiorczości przy Politechnice Opolskiej przyznawane są punkty za oceny
 z języka polskiego i matematyki oraz z  wybranych przez ucznia obowiązkowych zajęć edukacyjnych spośród przedmiotów:

– język angielski, język niemiecki, biologia, plastyka

– wiedza o społeczeństwie, wychowanie fizyczne, informatyka

oraz wyniki egzaminu ósmoklasisty.

Zostań profesjonalistą, podejmij własną działalność gospodarczą, realizuj swoją pasję związane z usługami fryzjerskimi.

 O Naszej szkole….

Akademia Rzemiosła i Przedsiębiorczości przy Politechnice – to wyjątkowe miejsce dla uczniów chcących zgłębiać wiedzę, realizować pasje, zdobywać umiejętności i kompetencje  oraz  poszerzać swoje horyzonty myślowe w różnorodnych obszarach.

Akademia Rzemiosła i Przedsiębiorczości przy Politechnice Opolskiej jest jedyną w naszym regionie i w kraju  Szkołą Publiczną powołaną przez największy samorząd gospodarczy- Izbę Rzemieślniczą w Opolu zrzeszającą cechy, spółdzielnie rzemieślnicze i inne organizacje pracodawców w ramach wspólnego projektu z kluczową uczelnią techniczną naszego regionu- Politechniką Opolską. Izba Rzemieślnicza w Opolu jest przedstawicielem  2500 zakładów rzemieślniczych, w tym 1156 zakładów szkolących uczniów.

Celem przyświecającym powstaniu Akademii było utworzenie szkoły przyjaznej uczniom i ich rodzicom, szkoły twórczej, szkoły akademickiej wspierającej rozwój swoich wychowanków.
Nowoczesny system nauczania, nacisk na naukę języków obcych, przygotowanie do egzaminów czeladniczych, szeroka gama innowacji, wyjazdów studyjnych, warsztatów, gwarancja praktyk zawodowych, zajęć fakultatywnych realizowanych na Politechnice Opolskiej, kameralna atmosfera, umożliwiają uczniom efektywną edukację, troskliwe wychowanie oraz rozwój i kształtowanie własnych osobowości.

Kierunki kształcenia w Akademii są  zgodne z Regionalną Strategie Innowacji Województwa Opolskiego a także na dopasowywanie programu do bieżących potrzeb otoczenia gospodarczego tak Opolszczyzny.

Akademia Rzemiosła i Przedsiębiorczości przy Politechnice Opolskiej to szkoła z pasją kształcąca zawodowców zgodnie z oczekiwaniami pracodawców w Publicznym Technikum, Branżowej Szkole I Stopnia.

 Ósmoklasisto, nasza nowoczesna szkoła to dobry wybór!

Więcej informacji na temat kierunków kształcenia i rekrutacji,   otrzymasz od naszych doradców zawodowych i komisji rekrutacyjnej:

Tel. 532518475, tel.759587915, tel. 77 4007277

e-mail: rekrutacja@akademiarzemiosla.opole.pl

 W siedzibie szkoły od poniedziałku do piątku 8:00-15:00 , 45-036 Opole ul. Luboszycka 9

https://www.facebook.com/akademiarzemiosla/?modal=admin_todo_tour

Zapraszamy.