Od 2 marca rusza rejestracja na szczepienia kolejnej grupy nauczycieli

Od wtorku, 2 marca br. od godz. 8:00 zostanie wznowiona rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 kolejnej grupy nauczycieli oświaty i nauczycieli akademickich oraz innych osób prowadzących zajęcia na uczelniach. Potrwa ona do 3 marca br., do końca dnia. Rada Medyczna przy premierze zarekomendowała szczepionkę AstraZeneca dla osób od 18. do 69. roku życia. Do tej pory szczepić mogły się osoby do 65. roku życia.
Grafika z tekstem: od 2 marca rusza rejestracja na szczepienia kolejnej grupy nauczycieli

Rejestrować się mogą następujące osoby:

nauczyciele, również ci, którzy przebywają na długotrwałych nieobecnościach niezależnie od przyczyny,
osoby pracujące na stanowisku pomocy nauczyciela, pomocy wychowawcy, woźnych oddziałowych oraz instruktorów praktycznej nauki zawodu,
wszyscy nauczyciele lub inne osoby, którzy nie zarejestrowali się we wcześniejszym, terminie, a byli uprawieni,
pracownicy Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i okręgowych komisji egzaminacyjnych, w tym nauczyciele i specjaliści odpowiedzialni za opracowanie arkuszy egzaminacyjnych, przeprowadzanie próbnego zastosowania zadań egzaminacyjnych oraz organizowanie i przeprowadzanie wglądów do sprawdzonej i ocenionej pracy egzaminacyjnej dla zdających, a w przypadku zdających niepełnoletnich – dla zdających i ich rodziców.

Podobnie jak przy wcześniejszych zapisach, zgłoszenia będą rejestrowane w dwóch systemach – dla nauczycieli oświaty w Systemie Informacji Oświatowej, dla akademickich w systemie POL-on.

W przypadku pytań dotyczących procesu szczepienia zachęcamy do kontaktu z infolinią pod numerem telefonu 989.

Zachęcamy do udziału w szczepieniach!

źródło: MEN