Geograficzno-Polityczny Atlas Polski – trwają zapisy na szkolenia dla nauczycieli

Ruszyły zapisy na szkolenia dla nauczycieli w ramach projektu „Geograficzno-Polityczny Atlas Polski. Polska w świecie współczesnym: Perspektywa 2022”. Inicjatywa skierowana jest do nauczycieli geografii, historii oraz wiedzy o społeczeństwie w liceach ogólnokształcących i technikach. Pierwsze spotkania odbędą się w województwach lubuskim i świętokrzyskim.
Ciemno-granatowa grafika z tekstem: Zapisy na szkolenia dla nauczycieli – Geograficzno-Polityczny Atlas Polski
Geograficzno-Polityczny Atlas Polski

„Geograficzno-Polityczny Atlas Polski. Polska w świecie współczesnym: Perspektywa 2022” to edukacyjny projekt przygotowany przez Biuro Programu „Niepodległa” oraz Wydział Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego. Przedsięwzięcie związane jest ze 150. rocznicą urodzin Eugeniusza Romera, wybitnego polskiego geografa i kartografa. Głównym celem autorów projektu jest ukazanie Polski jako nowoczesnego państwa z bogatą przeszłością.
Materiały edukacyjne online

Na stronie internetowej można znaleźć m.in. bezpłatne, gotowe do pobrania mapy i opisy zagadnień geopolitycznych oraz zapoznać się z wieloma ciekawostkami o Polsce. W ramach projektu zostały przygotowane również scenariusze lekcji geograficzno-politycznych, w których wykorzystano mapy wykonane na potrzeby przedsięwzięcia.
Szkolenia dla nauczycieli

W każdym województwie zostanie przeprowadzone specjalne szkolenie dla nauczycieli. W trakcie spotkań będą prezentowane nowoczesne narzędzia pracy z uczniami, które można wykorzystać w czasie lekcji, jak również podczas wycieczki terenowej.

Zajęcia w formie online podzielone zostały na dwie części po 45 minut:

część I – wykład wprowadzający na temat geografii politycznej;
część II – warsztat na podstawie scenariuszy lekcji dostępnych online.

Dostępne zapisy i terminy szkoleń:
25 lutego br. – województwo świętokrzyskie
22 marca br. – województwo lubuskie

Zapraszamy do udziału w szkoleniach!

źródło: MEN