Ferie z TVP – oferta programowa

Seriale oraz filmy dla dzieci i młodzieży, piłkarskie ABC, ćwiczenia fitness, nauka tańca i gotowania, wizyty w muzeach i galeriach sztuki – to tylko wybrane propozycje, które Telewizja Polska przygotowała dla uczniów na czas ferii zimowych. W ofercie także talent show, pomysły na rozwijanie wyobraźni i kreatywne spędzanie wolnego czasu oraz poradnik poświęcony problemom psychologicznym dzieci i młodzieży. Specjalne pasmo uczniowie mogą oglądać na antenie TVP 3 (godz. 8:00-13:00), TVP ABC (godz. 8:00-13:00), TVP Kultura (godz. 11:00-13:00) oraz na platformie vod.tvp.pl iw specjalnym serwisie ferie.tvp.pl.

Oferta TVP 3

Na początek dnia widzowie będą mogli obejrzeć dwa seriale: „Nowe legendy o Małpim Królu” (godz. 8:00) oraz „Znajdź mnie w Paryżu” (godz. 8:30). Pierwszy z nich opowiada historię młodej kobiety, która przybiera imię Tripitaka i wyrusza na misję przywrócenia chwały małpiego króla – starożytnego boga uwięzionego od 500 lat. Drugi to przygody rosyjskiej księżniczki, która przenosi się w czasie i zostaje uwięziona w 2018 roku.

Od godz. 9:00 w paśmie TVP 3 będą emitowane specjalne programy przygotowane na czas ferii zimowych. Poprowadzą je znane osobowości telewizyjne. Wszystkie programy mają atrakcyjną formę i powstały z myślą o młodym odbiorcy.

„Piłkarskie ABC” (godz. 9:00) – 20-minutowa zachęta do systematycznego treningu piłkarskiego i zdrowej diety. Poszczególne odcinki poprowadzą trenerzy i byli piłkarze reprezentacji Polski. „Piłkarskie ABC” to również doskonała okazja, by poszerzyć swoją wiedzę o piłce nożnej.
„Strefa ruchu” (godz. 9:20) – wspólne ćwiczenia fitness aktywizujące konkretne parte mięśni, niezbędne szczególnie dla utrzymania właściwej podstawy ciała i zdrowej sylwetki.
„Zaloguj się w kuchni” (godz. 9:35) – szef kuchni pokaże, jak samodzielnie przygotować proste i smaczne potrawy na śniadanie, lunch do szkoły czy na spotkanie z przyjaciółmi. Z programu widzowie dowiedzą się, jak zadbać o dobór składników i walory odżywcze, aby dieta była zróżnicowana i zdrowa.
„Poczuj rytm” (godz. 9:50) – roztańczeni instruktorzy w rytmie popularnych piosenek przeprowadzą młodych widzów przez świat współczesnych tańców. Pokażą, że podłoga naszego mieszkania przy odrobinie wyobraźni może stać się parkietem, na którym będzie królował taniec. 
„Uczniowie z klasą” (godz. 10.05) – talent show z udziałem młodych mistrzów, którzy udowodnią, że niezależnie od tego, skąd pochodzimy, rozwijanie zainteresowań jest możliwe – wystarczy połączenie talentu, motywacji i cierpliwości i pracy, by walczyć o wymarzony cel.
„Wkręć się w to!” (godz. 10:20) – czas spędzany w domu można wykorzystać bardzo kreatywnie. Użycie surowców wtórnych do tworzenia przedmiotów użytkowych, próby wokalne, gra w szachy czy tenis stołowy mogą otworzyć okno do wielowymiarowego świata wyobraźni i kreatywności. 
„Zaczarowany świat sztuki” (godz. 10.35) – po niezwykłym świecie malarstwa oprowadzi widzów Blanka, która odwiedza muzea i galerie, a w nich dociera do miejsc niedostępnych na co dzień. Podczas swojej podróży pokazuje, że sztuka wcale nie musi być nudna i poważna.
„e-MOCje” (godz. 10:50) – poradnik poświęcony problemom psychologicznym dzieci i młodzieży. Każdy odcinek zostanie omówiony inny problem, m.in. wzrost poziomu lęku i poczucia zagrożenia we współczesnym świecie, cyberprzemoc czy trudne sytuacje w rodzinach dysfunkcyjnych. 
filmy (godz. 11:00) – codziennie na antenie TVP 3 emisja innego filmu dla dzieci i młodzieży. 

Oferta TVP ABC i TVP Kultura

Specjalne pasmo dla najmłodszych widzów także na antenie TVP ABC. W godz. 8:00-13:00 animacje i programy dla dzieci w wieku 4-9 lat. Po godz. 20:00 premiery i powtórki animacji oraz serial aktorski.

Na antenie TVP Kultura w godz. 11:00-13:00 uczniowie i rodzice będą mogli obejrzeć ekranizacje najpopularniejszych lektur szkolnych. Wśród nich oferta dla młodych i starszych widzów, m.in. „Quo Vadis”, „Nad Niemnem” i „Szatan z siódmej klasy”.

Zachęcamy do spędzania Ferii z TVP!

źródło: MEN