Dzień Bezpiecznego Internetu wtorek 9 luty 2021 r.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) to największa doroczna akcja na rzecz bezpieczeństwa dzieci w internecie. W tym roku DBI wypada we wtorek 9 lutego, ale obchody będą trwały przez cały luty i marzec.Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.

Na stronie wydarzenia(otwórz w nowym oknie) znajdują się szczegółowe informacje związane z obchodami DBI 2021, w tym m.in:

Konferencja DBI 2021(otwórz w nowym oknie) (9 lutego). Transmisja dostępna będzie na stronie dbi.pl(otwórz w nowym oknie) oraz kanałach YouTube oraz Facebook Polskiego Centrum Programu Safer Internet (udział w konferencji nie wymaga rejestracji).
Webinary(otwórz w nowym oknie) – ich celem jest prezentacja konkretnych narzędzi i tematów, które mogą być wykorzystane do edukacji o bezpieczeństwie w sieci. Webinary będą odbywać się w lutym i marcu we wtorki i czwartki w godz. 17.00–18.00 (wymagana rejestracja)
DBI.pl – zgłoś swoją inicjatywę!(otwórz w nowym oknie)  Wszystkie działania można zgłaszać do końca marca 2021 r.
Pakiety edukacyjne(otwórz w nowym oknie) – materiały edukacyjne i promocyjne do przeprowadzenia zajęć o bezpieczeństwie w sieci.

Organizatorem DBI w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa – Państwowy Instytut Badawczy (NASK) oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange, a partnerami firmy: Facebook Polska, Google Polska, Samsung i Librus.

Źródło: Polskie Centrum Programu Safer Internet