CodeWeek – trwa największe w Europie wydarzenie związane z programowaniem

Do 25 października trwa CodeWeek, czyli Europejski Tydzień Kodowania. To społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa konkurują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. W ramach #CodeWeek2020 wspólnie z trenerami Klubu Młodego Programisty zapraszamy do udziału w webinarach dotyczących programowania!
Przez cały czas trwania #CodeWeek2020 organizowane są webinary prowadzone przez profesjonalnych trenerów programowania Klubu Młodego Programisty. Z pewnością każdy, bez względu na wiek i poziom zaawansowania, znajdzie coś dla siebie!

To świetna okazja, aby wraz z innymi miłośnikami programowania świętować Europejski Tygodzień Programowania. Warsztaty są przeznaczone przede wszystkim dla dzieci i ich rodziców, ale zapraszamy do udziału również wszystkich innych zainteresowanych programowaniem.
Warsztaty dla dzieci i rodziców

Zachęcamy do udziału w zajęciach, zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców, które potrwają do 24 października, zarówno w dni robocze jak i weekendy.

W weekendy, czyli 17, 18 oraz 24 października w godz. 16.00-18.00 zapraszamy na dwugodzinne warsztaty. W tych dniach – w pierwszej części spotkań, czyli od godz. 16.00 do 17.00 – czekamy na rodziców:

17 października (sobota) o godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie „Dlaczego warto uczyć się programowania blokowego?”,
18 października (niedziela) o godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie „Czy gry komputerowe mogą być rozwijające?”,
24 października (sobota) o godz. 16.00 zapraszamy na ostatnie spotkanie „Co po Scratchu 3.0? …tworzenie gier i nie tylko…".

Druga część, która odbywa się w godz. 17.00 – 18.00 skierowana jest do dzieci. Podczas tych zajęć, pod okiem trenerów, będą one uczyć się podstaw programowania i pisać swoje pierwsze linijki kodu.

W dni robocze, od wtorku do piątku, do 16 października oraz od 20 do 23 października, odbędą się jednogodzinne warsztaty programowania adresowane do uczniów klas 1- 6. Zaczynamy zawsze o godz. 17.00.

Co ważne, poziom warsztatów będzie wzrastał wraz z upływem kolejnych codeweekowych dni, zatem warto wziąć to pod uwagę przy planowaniu swojego uczestnictwa.

16 października warsztaty skierowane są do najmłodszych uczniów z klas 1-2 oraz dzieci, które wcześniej nie miały styczności z nauką programowania.
20 i 21 października na zajęcia zapraszamy nieco starszych uczestników - z klas 3-4 - oraz młodsze dzieci, które miały już styczność z nauką programowania.
22 i 23 października odbędą się specjalnie zajęcia dla uczniów klas 5-6 oraz młodszych dzieci, które są już zaawansowane w nauce programowania

Aby dowiedzieć się więcej o zaplanowanych warsztatach zachęcamy do zajrzenia na stronę Klubu Młodego Programisty.
Zaprogramowana mapa

Aby być na bieżąco z wydarzeniami #CodeWeek2020 warto zajrzeć na mapę CodeWeek. Można na niej znaleźć już kilkanaście tysięcy inicjatyw, wiele z nich ma charakter ogólnodostępnych sesji online. Oznacza to, że dołączyć do nich może każdy zainteresowany. Więcej na stronie codeweek.eu
O CodeWeek 2020

Akcja CodeWeek, czyli Europejski Tydzień Kodowania odbywa się na terenie całej Europy i skierowana jest do wszystkich tych, którzy są zainteresowani programowaniem lub dopiero chcą z nim rozpocząć swoją przygodę.

Polscy uczniowie i nauczyciele rokrocznie wykazują duże zainteresowanie tą inicjatywą. Dwa lata temu Polska zajęła trzecie, a w ubiegłym roku – już drugie miejsce pod względem przeprowadzonych inicjatyw związanych z programowaniem.
Zgłoś swój udział!

Aby wziąć udział w Europejskim Tygodniu Kodowania wystarczy zgłosić swoje wydarzenie na stronie www.codeweek.eu/add Dzięki temu dana inicjatywa zostanie wliczona do puli wydarzeń odbywających się w Polsce.

Materiał został przygotowany w ramach projektu „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych”, współfinansowanego z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014–2020. Projekt jest realizowany przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK oraz Centrum Nauki Kopernik.

Źródło: MEN